Globale Kristiansund
Nytt semester med mangfoldsledelse på timeplanen
Kickoff 15. september i Normoria
KNN og Globale Kristiansund inviterer næringslivet til nettverksmøte om rekrutteringsbehov og mangfoldsledelse i praksis. Normoria og Operaen åpner dørene og deler av sine erfaringer med å rekruttere og beholde bred kompetansen. I tillegg får vi høre fra Promek og KBK. Vi byr på faglig påfyll, og sammen finner vi løsninger i en workshop. Her vil vi også fortelle mer om muligheten til å bli med videre som ambassadørbedrift. Påmelding via vår nettside.Vi kommer gjerne på besøk
Utover høsten ønsker vi å besøke næringslivet for å lære mer, blant annet om rekrutteringsbehov. Vi kommer mer enn gjerne innom din bedrift for en prat. Vi kan dele en kort presentasjon om mangfoldsledelse, eller drøfte sammen hvordan man kan hente ut konkrete verdier ved å se egne strategier i sammenheng med obligatoriske rapporter knyttet til bærekraft (ESG) og aktivitets- og redegjørelsesplikten (ARP).Hva mer skjer i høst?
- I september samler vi også de største aktørene på arbeids- og inkluderingsfeltet for å kartlegge hvordan vi som et samlet lag kan bidra til å få folk raskt ut i jobb, samt støtte og gi næringslivet tilgang til rett kompetanse.
- Vi skal arrangere Folk møter folk, vi blir med på Kvinner i teten i oktober og Fabelaktig fredag i november. I tillegg fortsetter vi med Globalt nettverk for innvandrere med høyere utdanning.
- Vi jobber også med å få på plass et årlig seminar om Mangfold og verdiskaping. Fordi vi ser at demografi og rekrutteringsspørsmålet lett havner i skyggen av andre store spørsmål, som for eksempel hvilke jobber KI kan ta over? Det ene kommer ikke til å utelukke det andre. Vi blir med på samtalen!
Alt i alt så gleder vi oss til en innholdsrik høst sammen med dere i næringslivet.